نمایش خبر - دوره‌های آموزشی برای زمینه سازی ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به بازارهای بین‌المللی
چهارشنبه 31 شهریور 1395

دوره‌های آموزشی برای زمینه سازی ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به بازارهای بین‌المللی

با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی ؛

دوره‌های آموزشی برای زمینه سازی ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به بازارهای بین‌المللی برگزار می‌شود

 ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی با هدف زمینه سازی ورود محصولات دانش‌بنیان هوایی به بازارهای بین‌المللی و پیوستن شرکت‌های فعال در صنعت هوایی ایران به زنجیره تامین و همکاری‌های بین‌المللی دوره های اموزشی برگزار می کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی با کمک شرکت توف‌نورد ایران – آلمان و بر اساس مقررات بین‌المللی صنعت هوایی، سازمان هواپیمایی کشوری و مرکز ملی استاندارد برای اولین بار در کشور با برگزاری 4 دوره آموزشی تحت قالب یک دوره آموزشی به صورت همزمان و منسجم، زمینه ورود محصولات دانش‌بنیان هوایی به بازارهای بین‌المللی را فراهم می کند.

این دوره های آموزشی در راستای زمینه‌سازی ورود محصولات دانش‌بنیان هوایی به بازارهای بین‌المللی و پیوستن شرکت‌های فعال در صنعت هوایی ایران به زنجیره تامین و همکاری‌های بین‌المللی، اجرایی‌سازی طرح «استقرار گواهینامه‌های سازمانی و استانداردسازی محصولات هوایی» در سطح شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی و در قالب سیاست‌های حمایتی ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی، در دستور کار این ستاد قرار گرفته است.

چهار دوره آموزشی شامل آشنایی با مفاهیم و الزامات PART 21، آشنایی با سیستم مدیریت کیفیت  ISO9001:2014، سری استاندارد هوایی AS9120,AS9110,AS9100 و همچنین  آشنایی با مفاهیم و الزامات PART 145 می شود.

این دوره‌های آموزشی نیمه اول مهرماه سال جاری و با هدف ارتقای توانمندی شرکت‌های فعال در صنعت هوایی،مشارکت در طرح‌های کلان ملی کشور و ایجاد همکاری‌های مشترک منطقه‌ای و بین‌المللی برگزار می‌شود و سعی در آماده‌سازی شرکتهای دانش‌بنیان زیر مجموعه ستاد برایصدورگواهینامه‌هایبین‌المللی و کسب مجوزهای مورد نظر برای محصولات تولید داخل دارد.

از جمله مخاطبان این دوره مدیران عامل و نمایندگان شرکت‌های هوایی و مسوولین سازمان‌های دولتی هستند و این دوره با حمایت هفتاد درصدی در نیمه اول مهر ماه برگزار خواهد شد.