شنبه 22 آبان 1395

زیست شتاب قزوین در دانشگاه برگزار شد

زیست شتاب قزوین با حمایت و همکاری سه جانبه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)، پارک علم و فناوری استان و اداره کل محیط زیست استان قزوین در تاریخ 19-21 آبان ماه در در تالار اجتماعات ساختمان آینده پژوهی دانشگاه برگزار شد.

در این رویداد، پس از برگزاری چند کارگاه آموزشی در خصوص تکمیل بوم مدل کسب و کار، فعالیت شرکت کنندگان با ارائه 65 ایده متقاضی آغاز شد. این ایده ها، 60 ثانیه فرصت داشتند تا نظر حاضرین را جلب کنند. سپس کلیه ی حاضرین برگه های رأی خود را به صندوق انداخته و نهایتا 12 طرح در قالب 12 تیم مورد پیگیری شرکت کنندگان قرار گرفت. بدین ترتیب که هریک از شرکت کنندگان در این رویداد در یکی از 12 تیم مشغول به کار گروهی روی طرح خود شدند. در پایان هر تیمی یک فرصت 5 دقیقه ای برای ارائه ی حاصل کار تیمی خود داشت و 3 دقیقه نیز پاسخگوی سؤالات داوران بود. سپس طرح‌های برتر از نظر اساتید و داوران بدین شرح معرفی شدند:

ایده‌ "مرجع هوشمند تیهو" حائز رتبه نخست شد و جایزه چهار میلیون تومانی را کسب کرد؛ ایده "پدالم" در سکوی دوم ایستاد و به رسم یادبود، جایزه نقدی سه میلیون تومانی از آن خود کرد و عناوین، "حصار فراصوتی" و "بازیابی سبز" به دلیل کسب امتیاز مشابه و یکسان به صورت مشترک در جایگاه سوم این رویداد قرار گرفتند.

مراسم اختتامیه این مراسم با حضور، دکتر نائینی (رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، دکتر گرجی (رئیس پارک علم و فنآوری امام خمینی قزوین)، سیاوش شمسی پور (مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین) و جمعی از مدیران استان برگزار شد و از تیم های برگزیده تقدیر به عمل آمد.