شنبه 13 خرداد 1396

نشست تخصصی “علم در صنعت” در دانشگاه برگزار شد

نشست "علم در صنعت" توسط مرکز کارآفرینی دانشگاه و با همکاری انجمن علمی گروه مواد با حضور اساتید گروه مواد و متالوژی و دانشجویان در دانشگاه برگزار شد.

 در راستای توسعه دانشگاههای نسل سوم و کارآفرین و با توجه به ماموریت مرکز توسعه کارآفرینی برای ایجاد خلاقیت و تشویق دانشجویان در جهت کارآفرینی با بهره برداری از تجربیات کارآفرینان موفق، نشست “علم در صنعت” توسط این مرکز با همکاری انجمن علمی گروه مواد با حضور مدعوین ، اساتید گروه مواد و متالوژی و دانشجویان در دانشگاه برگزار شد.

در این نشست هم اندیشی که در تالار اجتماعات دهخدا (علوم انسانی) برگزار شد از صنعتگران مطرح استانی و کشوری از جمله صنایع فلزی شفیع زاده، صنایع فولاد روانشیر، صنایع دیرگدازسازی اطلس حضور یافتند.

موضوع اصلی سخنرانان ، ارتباط بین دانشگاه و صنعت، افزایش تعداد بازدیدهای دانشجویی از صنایع، استقبال از اشتغال به کار دانشجویان جویای کار، تشویق به کارآفرینی با توجه به گستردگی رشته مواد و متالوژی، کاربرد دروس دانشگاهی در صنعت بود. بعد از سخنرانی، جلسه پرسش و پاسخ بین دانشجویان و صنعتگران برگزار شد و دانشجویان سئوالات خود را پیرامون مسائل تحصیلی و شغلی مطرح نمودند.

در پایان مراسم با برگزاری مسابقه به نفرات برتر جوایزی اهدا گردید و از مدعوین هم تقدیر بعمل آمد.