شرکت آکپاد پلیمر

 شرکت آکپاد پلیمر 

شرکت آکپاد پلیمر متشکل از یک تیم فنی در زمینه شیمی و صنایع و بهره گیری از مشاوران خبره در زمینه  پلیمر و پتروشیمی کشور توانسته با اخذ جواز تاسیس در حوزه صنایع نوین (Hitech) و همچنین تاییدیه های مختلف از مراکزی چون سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و آزمایشگاه های مرجع، توانسته گام های تحقیقاتی و پژوهشی موفقی در حوزه کاتالیست های صنعت پتروشیمی بردارد.

      محصولات پژوهشی مورد نظر این شرکت در خانواده آغازگرهای پلیمر خلاصه می گردد که بیشتر تمرکز این فعالیت بر روی معطوف می باشد. آغازگرهای پلیمر یا پراکسیدهای ارگانیک  از مواد افزودنی صنعت کامپوزیت و فایبرگلاس و به عنوان سخت کننده استفاده می شوند و از جایگاه خاصی در این صنعت برخوردارند که درصورت عدم حضور آنها رسیدن مشخصات مورد نظر امکان پذیر نمی باشد و به طور خلاصه می توان گفت این مواد با مصرف کم و اثرات مهمی که در انجام واکنش و مشخصات محصول نهایی دارند از مواد اولیه استراتژیک این صنعت  می باشند و به دلیل فن آوری تولید پیچیده غالبا از کشورهای اروپایی وارد می گردند. 

 

محصولات

     پراکسیدهای ارگانیک در صنعت کامپوزیت در جهت شروع فرآیند تولید و پلیمراسیون و سخت شدن رزین های پلی استر به کار می روند بدین ترتیب که این پراکسید در ابتدا تجزیه شده و رادیکال آزاد ایجاد می گردد ، رادیکال های آزاد با فعال کردن باندهای دوگانه بین ترکیب استر و مونومر که غیر فعال هستند باعث تشکیل زنجیره های پلیمر می شوند. پراکسیدهای ارگانیک از واکنش یک ماده اکسیدکننده با حلال های کیتونی در مجاورت کاتالیزورهای خاص تولید می شوند و جز مواد شیمیایی فعال بوده که دارای فرمول کلی R-O-O-R می باشند.

 آغازگرهای پلیمر یا پراکسیدهای ارگانیک از مواد افزودنی صنعت کامپوزیت و فایبرگلاس و به عنوان سخت کننده استفاده می شوند و از جایگاه خاصی در این صنعت برخوردارند که درصورت عدم حضور آنها رسیدن مشخصات مورد نظر امکان پذیر نمی باشد و به طور خلاصه می توان گفت این مواد با مصرف کم و اثرات مهمی که در انجام واکنش و مشخصات محصول نهایی دارند از مواد اولیه استراتژیک این صنعت می باشند و به دلیل فن آوری تولید پیچیده غالبا از کشورهای اروپایی وارد می گردند. 

 همراه جهت پلیمر شدن (شروع پخت) نیازبه یک مرکز فعال می باشد تا پلیمره شدن را آغاز کند، این نقش را کاتالیزورها ایفا می کنند. عملیات پخت بلا فاصله بعد از اضافه کردن کاتالیزور ها شروع می شود، سرعت واکنش به میزان فعالیت کاتالیزور ها بستگی دارد و مقدار کاتالیزور، زمان ژل شدن و سرعت پخت را کنترل می کند.

  پراکسیدهای ارگانیک به عنوان شروع کننده واکنش و کاتالیزور در صنایع پلیمر و پلاستیک استفاده می شوند. پراکسیدهای ارگانیک شامل ام ای کی پراکسید ، سیکلوهگزانون پراکسید ، استیل استون پراکسید  و بنزوئیل پراکسید   و سایر پراکسیدها می باشد.

 تیم مدیریتی شرکت با توجه به تجربه عملیاتی در بحث واحدهای تولیدی محصولات طرح و محصولات مشابه، توانسته تجربه گرانقدری در زمینه تولیدات محصولات پلیمری کسب نماید، همچنین توانسته با اتکا بر خرد جمعی و استفاده از کارشناسان و مشاوران صنعت شیمیایی نقط قوت خود را افزایش داده و بر کارایی و بهره وری راندمان کاری مجموعه خود بیفزاید.

 

بروزرسانی : دوشنبه 5 شهریور 1397 - 11:55:54